Zespół Soli Deo Gloria

Co oznacza ten skrót?

Wokół nas pełno jest nic nie znaczących symboli, nazw, skrótów, które przemykają nam przed oczami w telewizji, radiu, czy Internecie. Nie zwracamy na nie szczególnej uwagi. Ale może warto chociaż na chwilę zastanowić się nad tym jednym? Coś w nim jest, skoro osiemnastu młodych ludzi właśnie dlatego spotyka się co sobotę na parafii i poświęca swój wolny czas, zapał i siły. W jakim celu to robią? Odpowiedzią jest S.D.G. (Soli Deo Gloria) - aby oddawać Jedynemu Bogu Chwałę.

Właśnie po to powstał i stąd wziął nazwę zespół młodzieżowy z naszej parafii. Swoim śpiewem urozmaica comiesięczne nabożeństwa młodzieżowe w naszej parafii, występuje też na koncertach. Podczas śpiewu towarzyszą nam różne instrumenty, na których grają członkowie zespołu - gitara akustyczna, basowa, perkusja, skrzypce, flet poprzeczny. Prowadzącymi są Justyna Śliwka i Dorota Twardzik, a opiekunem ks. Dariusz Lerch.

Spędzamy wspólnie czas nie tylko na próbach, ale też na wyjazdach, graniu w siatkówkę, tenisie stołowym czy pieczeniu kiełbasy na ognisku. Łączy nas przyjaźń, wspólna pasja, a co najważniejsze - chęć wielbienia Boga! Każdego, który chce śpiewać dla Boga zapraszamy serdecznie do naszego zespołu!

Opiekun zespołu

Dariusz Lerch

Próby zespołu

SOBOTA godz. 9.30

Sprawdź również