Chór dziecięcy "Joy"

Członkowie zespołu rekrutują się z kilku szkół ustrońskich: głównie ze Szkoły Podstawowej nr 2, ale również ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz 5, jak również z Gimnazjum nr 2.

Zespół zadebiutował w grudniu 1991 roku na adwentowej uroczystości w Szkole Podstawowej nr 2 w Ustroniu. Na przestrzeni ponad dwudziestu lat przez zespół przewinęło się kilkaset dzieci oraz młodzieży.

Zespół koncertował w szkołach, teatrze, szpitalu, sanatorium, Ośrodku Spokojnej Starości, w wielu Kościołach Ewangelickich w diecezji cieszyńskiej i katowickiej. Koncertował również w Kościołach Katolickich w Polsce i Czechosłowacji.

Zespół „Gwiazdki i Promyki” – „Joy” aktywnie uczestniczy w życiu Parafii E-A w Ustroniu ubogacając swoim śpiewem kościelne uroczystości.

„Na świat przyszedł pokój nieść” to tytuł kasety jaką zespół nagrał. Gościnnie wystąpił także na płycie CD nagranej przez zespół Sunrise.

Aktualni członkowie zespołu „Joy”: Paulina Troszok, Paulina Sablik, Katarzyna Habrata, Filip Markuzel, Adam Kotas, Filip Panasiewicz, Filip Niemczyk, Wiktoria Janik, Agnieszka Gomola, Ala Gomola, Dominika Jasińska, Estera Gluza, Anna Kłoda, Amelia Szarzec, Estera Tomaszko, Martyna Niedoba, Małgorzata Puczek, Kamila Fober, Żaneta Fober, Estera Ciemała, Małgorzata Szewieczek, Agnieszka Frączek, Angelika Greń, Wiktoria Tajner.

Z zespołu wyłonił się młodzieżowy zespół wokalny Sunrise, który przez pięć lat działał przy parafii E-A w Ustroniu. Zespół miał charakter ekumeniczny, nagrał dwie płyty CD, koncertował w Kościołach, szkołach, amfiteatrach, wystąpił również w telewizji m.in. w TV Polonia, koncertował w Niemczech.

Kierownik zespołu

Urszula Śliwka

Próby chóru

SOBOTA godz. 11.00

Sprawdź również