Zmarł śp. ks. Stanisław Dorda

Ks. Stanisław Dorda urodził się 22.10.1935 w Nawsiu, jako syn Pawła i Zuzanny zd. Dorda. W 1953 r. ukończył naukę w Liceum Ogólnokształcącym w Wiśle. Studia w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie zakończył w 1959 r. z tytułem magistra teologii ewangelickiej. Ordynowany na duchownego w dniu 27.09.1959 r. w Wiśle przez biskupa Andrzeja Wantułę.
W łatach 1959-60 był wikariuszem w miejscowości Zalewo na Mazurach. Od 1960 r. służył w parafii ewangelickiej w Ustroniu, początkowo jako wikariusz, potem jako proboszcz pomocniczy i proboszcz. W tym czasie studiował także prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Za czasów kierowania przez niego parafią ustrońską wybudowano kościoły w Cisownicy i Polanie oraz rozpoczęto budowę plebani i przebudowę kaplicy w Górkach. Był współzałożycielem Kameralnego Zespołu Wokalnego "Ustroń".
W 1976 r. pracował jako duszpasterz w Londynie w Polskim Kościele Ewangelicko - Augsburskim na Obczyźnie i współpracował przy redakcji "Posła Ewangelickiego".
W latach 1983 - 2000 był proboszczem parafii ewangelickiej w Bytomiu i Laryszowie. W tym czasie wykonano remont kapitalny kaplicy parafialnej oraz kościoła w Laryszowie. W 2000 r. przeszedł na emeryturę angażując się nadal w służbę w Kościele.
W związku małżeńskim z Marią z domu Bocek, przeżył 38 lat. Żona poprzedziła go do wieczności w 1999 r.
Pozostawił córkę i syna z rodzinami.

Spotkanie emerytów

Gościem Spotkania Emerytów był Kajetan Kajetanowicz najbardziej utytułowany polski kierowca rajdowy, który od kilku lat z rzędu nie schodzi z podium Rajdowych Mistrzostw Świata.

Czytaj więcej

Światowy Dzień Modlitwy

Serdecznie zapraszamy do kaplicy w Dobce na godz. 17.00!

Czytaj więcej

Spotkanie Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego

20 lutego w czasie spotkania Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego Oddział Ustroń mieliśmy zaszczyt gościć autorów periodyku „𝙋𝙖𝙢𝙞𝙚̨𝙩𝙣𝙞𝙠 𝙐𝙨𝙩𝙧𝙤𝙣́𝙨𝙠𝙞” 𝙏𝙤𝙢 𝟮𝟲 wraz z Towarzystwem Miłośników Ustronia.
Czytaj więcej