Grudzień
13
Ustroniacy na Malcie czyli Jarmark Świąteczny w Valletcie.
Nasza krótka wycieczka na Maltę (10-13.12.) była pełna niezapomnianych przeżyć, radości i wspólnie spędzonych chwil. Zachwyciła nas Valletta, gdzie prócz zwiedzania tej pięknej stolicy wpisanej w całości na listę światowego dziedzictwa UNESCO, odwiedziliśmy świąteczny jarmark. Wśród światełek, dekoracji i świątecznej atmosfery mogliśmy poczuć wyjątkowy klimat tego miejsca, łączący historię z radością oczekiwania na Boże Narodzenie.
Podczas pobytu zwiedziliśmy także Birgu, jedno z najstarszych miast Malty, które urzekło nas wąskimi uliczkami i spokojem, oraz Mdinę – dawną stolicę wyspy, zwaną „Cichym Miastem”. Jej mury, zabytki przeniosły nas w odległe czasy i skłaniały do refleksji.
Nie zabrakło również spotkania z naturą i lokalną kulturą. W Marsaxlokk podziwialiśmy kolorowe łodzie rybackie oraz nadmorski krajobraz, który zachwycał prostotą i autentycznością. Niezapomnianym przeżyciem było także pływanie w Blue Grotto, gdzie krystalicznie czysta woda i gra światła w skalnych grotach ukazywały niezwykłe piękno stworzonego przez Boga świata.
Był to czas budowania wspólnoty, wzajemnej życzliwości i wdzięczności. Przeżyte na tej małej wysepce chwile na długo pozostaną w naszej pamięci jako czas radości, zachwytu i duchowego umocnienia.

Dziękujemy współorganizatorom
BT Gronie oraz wszystkim uczestnikom. Do zobaczenia na nabożeństwach, spotkaniach i wspólnych wyjazdach


ks. Darek