Szczególne spotkania z chrześcijaninem z Syrii.

Szczególne spotkania w ustrońskiej parafii.
W środę 12 kwietnia gościem spotkania emerytów oraz spotkania z Biblią był Adeb Chamoun - Syryjczyk od kilkunastu lat mieszkający w Polsce.
 Adeb zarysował historię chrześcijaństwa w jego ojczyźnie i to jak zmienia się na gorsze sytuacja wyznawców Chrystusa w kraju muzułmańskim, który od lat jest rządzony przez fanatków religijnych.
Adeb z wykszłatcenia jest szefem kuchni, z zamiłowania muzykiem, grającym na tradycyjnych bliskowschodnich instrumentach oraz śpiewającym m.in. w jezyku aramejskim. Mogliśmy go usłyszeć na styczniowym koncercie Mate.O w naszym kościele. 
Adeb otrzymał Honorowe Obywatelstwo Polski oraz założył w naszym kraju rodzinę.
Dołączmy Adeba, jego rodzinę oraz wszystkich chrześcijan mieszkających w Syrii do naszych indywidualnych modlitw.
Niech Wszechmogący Bóg ma w swojej opiece wszystkich tych, którzy pomimo prześladowań, wojny, wychwalają Jego Święte Imię.
ks. Darek

Spotkanie emerytów

Gościem Spotkania Emerytów był Kajetan Kajetanowicz najbardziej utytułowany polski kierowca rajdowy, który od kilku lat z rzędu nie schodzi z podium Rajdowych Mistrzostw Świata.

Czytaj więcej

Światowy Dzień Modlitwy

Serdecznie zapraszamy do kaplicy w Dobce na godz. 17.00!

Czytaj więcej

Spotkanie Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego

20 lutego w czasie spotkania Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego Oddział Ustroń mieliśmy zaszczyt gościć autorów periodyku „𝙋𝙖𝙢𝙞𝙚̨𝙩𝙣𝙞𝙠 𝙐𝙨𝙩𝙧𝙤𝙣́𝙨𝙠𝙞” 𝙏𝙤𝙢 𝟮𝟲 wraz z Towarzystwem Miłośników Ustronia.
Czytaj więcej