Główna ideą Konkursu jest poznawanie Słowa Bożego, rozumienie tekstu biblijnego i zachęta do wprowadzenia w życie wartości chrześcijańskich.
Konkurs organizowany jest przez Kurię Bielsko - Żywiecką oraz Towarzystwo Katechetyczne Jonasz. Co roku dzieci, młodzież zaznajamiają się z inną Księgą Biblii. Tematem tegorocznego Konkursu była Ewangelia Mateusza .
W związku z ograniczeniami jakie nałożyła na nas pandemia nie odbył się III etap Konkursu. Laureatami zostali uczestnicy II etapu, którzy osiągnęli odpowiednią ilość punktów.
I miejsce Aleksander Szeremeta kl 3 Sp-2
III miejsce Emilia Sztwiertnia kl 4 Sp-2
Finalistami zostali:
Mateusz Gąsior kl 5 Sp-2
Rafał Biedrawa kl 5 Sp-2
Uczniom naszej szkoły, Szkoły Podstawowej nr 2, gratulujemy znakomitych sukcesów!
A teraz Kochani czas na zasłużone wakacje!
W sobotę i niedzielę (8-9.03.) oraz piątek (15.03.) w ustrońskiej parafii odbywały się Rekolekcje podzielone na różne grupy wiekowe.
20.03 Panie z Diakonijnego Koła Samarytanin z Ustronia-Polany wykonywały świąteczne wience na drzwi.