Ekumeniczny Koncert Kolęd w Dębowcu

W wypełnionym kościele wśród słuchających perfekcyjnych wykonań kolęd znaleźli się włodarze Gminy z Wójtem Tomaszem Brannym i Przewodniczącym Rady Gminy Dębowiec Grzegorzem Cymorkiem na czele, a także Proboszcz Rzymskokatolickiej Parafii św. Małgorzaty w Dębowcu ks. Jerzy Gil. W dębowieckich kościelnych ławach zasiadł również Wiceprezes Oddziału Górali Śląskich Związku Podhalan Jerzy Kędzior. Wspaniałym wykonaniem kolęd i pastorałek uraczyły zebranych trzy wspaniałe chóry: Chór Szkoły Podstawowe im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej w Dębowcu, Chór Albatesso oraz Ustroński Chór Ewangelicki. Jako pierwszy swoje kolędy zaprezentował chór dębowieckiej szkoły podstawowej prowadzony przez Tadeusza Kraszewskiego. W jego wykonaniu zebrani mogli usłyszeć dwie klasyczne kolędy: Przybieżeli do Betlejem oraz Gdy śliczna Panna oraz niezwykle dynamiczny kolędowy przebój: Pastorałka od serca do ucha, który pochodzi z repertuaru zespołu Rokiczanka. Po uczniach dębowieckiej szkoły zebrani usłyszeli sześć kolęd w wykonaniu Chóru Albatesso. Chór prowadzony przez Dawida Dudę wykonał kolejno następujące utwory: Bracia patrzcie jeno, Przy onej górze, Hola hola, Cicho na ziemię, Zaśnij dziecino, Zaśpiewam Jezuskowi. Jako trzeci z chórów wystąpił Ustroński Chór Ewangelicki prowadzony przez Szymona Staniszewskiego, w którego składzie nie mogło zabraknąć proboszcza Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Ustroniu ks. Dariusza Lercha wraz z małżonką Elżbietą. Ustroński Chór Ewangelicki zaśpiewał kolędy: Ta święta noc, Zaśnij dziecino, Bracia patrzcie jeno oraz ukraińską pieśń Szczedrik. Na koniec głos zabrał ks. Jerzy Gil, który poprowadził zebranych w modlitwie. Koncert prowadził ks. Krzysztof Śledziński. Ekumeniczne Kolędowanie w kościele zakończono udzieleniem Bożego błogosławieństwa. A później był czas na wspólne zdjęcia i "Sto lat" dla dyrygenta Chóru Albatesso, który obchodził w dniu koncertu swoje urodziny.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie koncertu i poczęstunku dla wykonawców, szczególnie Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Dębowcu za pyszny barszcz i paszteciki.
Tekst: ks. Krzysztof Śledziński
Zdjęcia: Jan Chwastek

Spotkanie emerytów

Gościem Spotkania Emerytów był Kajetan Kajetanowicz najbardziej utytułowany polski kierowca rajdowy, który od kilku lat z rzędu nie schodzi z podium Rajdowych Mistrzostw Świata.

Czytaj więcej

Światowy Dzień Modlitwy

Serdecznie zapraszamy do kaplicy w Dobce na godz. 17.00!

Czytaj więcej

Spotkanie Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego

20 lutego w czasie spotkania Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego Oddział Ustroń mieliśmy zaszczyt gościć autorów periodyku „𝙋𝙖𝙢𝙞𝙚̨𝙩𝙣𝙞𝙠 𝙐𝙨𝙩𝙧𝙤𝙣́𝙨𝙠𝙞” 𝙏𝙤𝙢 𝟮𝟲 wraz z Towarzystwem Miłośników Ustronia.
Czytaj więcej