*****************************************************************

CMENTARZ PARAFIALNY

                    

*************************************************************

 

 

 

              Nowy numer Głosu Parafialnego             

 

       Kondolencje i podziękowania 

         śp. ks. radca Piotr Wowry

 

 

 Apel o wsparcie rehabilitacji Piotra

            policjanta z Ustronia

 

                 Pokoje gościnne

 

           Ołtarz Naszej Małej Ojczyzny

 

 

               

 

 

 

  

                                                                                                                                                                                                                                         

 

 

 

 

 

 

       

                                                                                                                                                                          

  

 

              Darmowy licznik odwiedzin

 

 

 

 

Wybory i wprowadzenie nowej Rady Parafialnej oraz Proboszcza Pomocniczego

  • zdjęcia: Konrad Pinkas
    zdjęcia: Konrad Pinkas

W niedzielę 27.09.2020 r. w czasie Zgromadzenia Parafialnego wybrano nowych członków Radny Parafialnej oraz Proboszcza Pomocniczego naszej parafii.

Po zatwierdzeniu wyborów przez Diecezję Cieszyńską oraz Konsystorz Kościoła, w niedzielę 13.12.2020 r. w czasie uroczystego nabożeństwa wprowadzona została nowa Rada Parafialna oraz Proboszcz Pomocniczy. Wprowadzenia dokonał ks. bp Adrian Korczago w asyście ks. radcy Waldemara Szajthauera oraz ks. radcy Marka Londzina.

Obecnie w skład Rady Parafialnej wchodzą:

- z Ustronia: Drózd Jan, Cieślar Edward, Hławiczka Władysław, Janik Marcin, Sitek Łukasz,  Cholewa Jan, Parot Arnoldiusz, Sztyper Tadeusz,  Markuzel Edward, Bojda Zofia, Heczko Łukasz,  Kostka Grażyna.

- z filiału Polana: Domagała Beata, Greń Leonard, Wardas Grzegorz.

- z filiału Dobka: Gomola Stanisław, Pietroszek Danuta.

- z filiału Lipowiec: Twardzik Dorota, Polok Bogusław.

 

Na stanowisko proboszcza pomocniczego wprowadzony został, wybrany przez Zgromadzenie Parafialne - ks. Dariusz Lerch. W swoim podziękowaniu w czasie nabożeństwa takie zawarł słowa:

„Powierz Panu drogę swoją, zaufaj Mu, a on wszystko dobrze uczyni. Ps 37,5 Taki fragment jakiś czas temu zamieściłem na swoim profilu Facebookowi. Dlaczego? Bo te słowa są prawdziwe. Powierz Panu drogę swoją… Nieraz zastanawiałem się nad tym gdzie moja droga mnie doprowadzi, gdzie przyjdzie mi służyć jako duchownemu i ilekroć sam chciałem decydować, Pan Bóg kierował mnie w inną stronę. Dopiero wtedy kiedy powierzyłem mu swoje życie, swoją drogę, On napełnił moje serce pewnością że miejsce w którym teraz jestem, jest właśnie tym, które mi przeznaczył...

Siostry i bracia w Jezusie Chrystusie. To już ponad 9 lat od momentu kiedy autobusem przyjechałem do Ustronia, wysiadłem na złym przystanku i od „brzegów” z ogromna torbą kierowałem się w stronę widocznej już z daleka wieży kościoła ap. Jakuba Starszego. Był to czas remontów i wokół kościoła ustawione było rusztowanie. Nigdy nie zapomnę momentu w którym przekroczyłem próg parafii, będąc świadomy tego że to kolejny etap mojego życia.

W tym momencie bardzo wiele się zmieniło: poznawanie duchownych, pracowników, parafian, rożnego rodzaju grup parafialnych, odwiedzanie miejsc w których odprawiamy nabożeństwa, wizyty w szkołach i przedszkolach.

I kiedy zastanawiam się nad moją służbą w Ustroniu, nad tym jak bardzo moje życie się zmieniło, to nie wiem kiedy te 9 lat upłynęło. Przez ten czas założyłem swoją rodzinę, poznałem wspaniałych ludzi, na których zawszę mogę liczyć i którzy byli i są dla mnie wsparciem.

Jedyne co mi pozostaje to podziękować, dlatego dziękuję najbliższym: żonie, mamie, rodzeństwu, teściom, dziękuję całemu ustrońskiemu zborowi, radnym, zawsze chętnym i oddanym swojej służbie, pracownikom parafii, samarytankom, młodzieży, chórzystom i wszystkim którzy przez te lata szli razem ze mną przez swoją codzienność.

Chciałbym podziękować jeszcze dwom osobom: mojemu tacie Emilowi i ks. Piotrowi, którym myślę że bardzo zależało i cieszyli by się z tego że dziś stoję w tym miejscu i w tej sytuacji, jednak nasz Pan wezwał ich w tym roku do siebie. Dlatego dziękuję Bogu za to że byli i za to wszystko czego mnie nauczyli.

Drodzy, przed nami nowy etap życia, nowy etap dla naszej parafii, co przyniesie, tego nie wiemy, ale możemy być pewni że Bóg będzie z nami, że jego myśli to myśli o pokoju a nie o niedoli, aby zgotować nam przyszłość i natchnąć nas nadzieją.

I tej niezłomnej nadziei w sercu życzę nam wszystkim. Amen

 

Radnym oraz Proboszczowi Pomocniczemu życzymy wielu łask Bożych oraz sił do pracy dla Pana.

Facebook