CMENTARZ PARAFIALNY

*************************************************************

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                 

          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

              Darmowy licznik odwiedzin

 

 

 

 

Święto Żniw oraz piknik parafialny w Ustroniu

Oczy wszystkich w tobie nadzieję mają, A Ty im dajesz pokarm ich we właściwym czasie. Otwierasz rękę swą i nasycasz do woli wszystko, co żyje.  Ps 145,15-16

 

         W niedzielę 1. października 2017 r. w kościele Apostoła Jakuba Starszego, w czasie nabożeństwa z okazji Dziękczynnego Święta Żniw, dziękowaliśmy Bogu Wszechmogącemu za wszystko czym obdarza nas każdego dnia.

         Proboszcz naszej parafii ks. radca Piotr Wowry wraz z wikariuszem ks. Dariuszem Lerch w kazaniu i rozważaniu  spowiednio-komunijnym przypominali o potrzebie dziękczynienia za plony oraz za wszystko czym Bóg ze swojej łaski nas obdarował. Nasza wdzięczność - jako wyznawców Chrystus, powinna wychodzić ponad ramy dziękczynnego święta i być stylem życia. Codziennym dziękczynieniem za życie, dom, rodzinę, pracę, a przede wszystkim za zbawcze dzieło Jezusa Chrystusa.

W nabożeństwie uczestniczyło ponad 700 osób, zaś oprawę muzyczną zapewniali: Joanna Chraścina (organy), Marlena Janik (skrzypce) oraz Ustroński Chór Ewangelicki pod dyr. Pawła Branca.

Po nabożeństwie, przy wyjściu z kościoł każda rodzina otrzymała chleb, który miał przypominać o słowach Modlitwy Pańskiej „chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj” oraz o tym kto jest dawcą wszystkich dobrych i doskonałych darów.

Na placu kościelnym oraz w parafialnym ogrodzie odbył się piknik parafialny, w czasie którego na uczestników czekało wiele atrakcji. Poza przygotowanymi posiłkami i ciastami, gościliśmy członków koła łowieckiego z Gliwic, wygrywających melodie na rogach myśliwskich oraz sokolnika z Buhumina w Republice Czeskiej. Nie zabrakło także zabaw dla najmłodszych oraz loterii z nagrodami.

         Dziękujemy Bogu Wszechmogącemu za to, że kolejny raz pozwolil nam obchodzić Święto Żniw zsyłając nam piękną pogodę. Dziękujemy także wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację naszego wspólnego święta.

Facebook