*****************************************************************

CMENTARZ PARAFIALNY

                    

*************************************************************

 

 

 

 

Nowy Głos Parafialny do nabycia

w holu kancelarii parafialnej

 

 

 

               

 

 

 

  

                                                                                                                                                                                                                                         

 

 

 

 

 

 

       

                                                                                                                                                                          

  

 

              Darmowy licznik odwiedzin

 

 

 

 

Spotkanie świąteczne dla Pań w Dobce

W sobotę 30 listopada w kaplicy ewangelickiej w Dobce urządzono podobnie jak w latach ubiegłych świąteczne spotkanie dla pań, których przybyło ponad czterdzieści w różnym wieku, a tym młodszym towarzyszyły małe dzieci. Na wstępie ks. Michał Matuszek, opiekujący się filiałami w Polanie i Dobce podzielił się słowem Bożym, cytując Przypowieści Salomona. Gospodynią tego spotkania była pastorowa Ilona Matuszek, która kieruje Samarytankami działającymi przy kościele w Polanie. Zaśpiewała ona przepięknie wprost anielskim głosem wzruszające pieśni jak „Mario, czy Ty wiesz”, do której zaprosiła również Artura Głowackiego, profesjonalnego fitoterapeutę, pszczelarza, lecz także muzyka. Na pianinie akompaniowała Elżbieta Gross.

Przybyłe panie usiadły za pięknie udekorowanymi stołami, zaś w centralnym miejscu sali znajdowały się różnorodne efektowne świąteczne kulinaria, których wybór był o wiele większy niż 12 potraw na wigilijnym stole. Wśród nich wiele oryginalnych sałatek warzywnych, domowy chleb, masło, ser oraz wędliny, a na wszystkich stołach umieszczono rozpływające się w ustach świąteczne ciasteczka. Jednym z napojów była herbata z zielin, zaś Samarytanki z Polany przygotowały jako prezenty dla przybyłych pań małe ozdobne woreczki z zestawem pachnących ziół. Wszystkie domowe wyroby okazały się podczas degustacji wprost znakomite, a była to zasługa zaangażowanych gospodyń z Dobki.

Po obfitym poczęstunku głos zabrał Artur Głowacki, który stwierdził, że Dobka i okolice są najbardziej zasobne w pożyteczne zioła, leczące wiele schorzeń. Przedstawił na bazie prezentacji multimedialnej właściwości i sposoby pozyskiwania roślin leczniczych takich jak: ostrożeń, którym sam wyleczył wątrobę, kora dębowa, liście i sok z brzozy, mniszek lekarski, bodziszek cuchnący i wiele innych. Gość wieczoru, który jest znanym naturoterapeutą, prowadzi blog: https://medycynaklasztorna.pl/. Prezentował on również przygotowane w swojej zielarni różne zioła, nalewki oraz produkty z ula, bo są naturalne i zawsze prozdrowotne. To miłe i pożyteczne spotkanie na pewno pozostanie na długo w pamięci organizatorek i wszystkich uczestników.

Lidia Szkaradnik

Facebook