CMENTARZ PARAFIALNY

*************************************************************

 

 

          Kalendarz adwentowy 2019

 

     Spotkanie noworoczne CHSM

 

 

 

 

 

               

 

 

 

  

 

          

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                   

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                   

  

 

              Darmowy licznik odwiedzin

 

 

 

 

Rekolekcje Pasyjne

W dniach: 14, 15 i 16 lutego 2018 roku w naszej Parafii odbywają się Pasyjne Dni Skupienia dla dzieci i młodzieży.

Codziennie spotykaliśmy się na terenie Parafii w trzech grupach. W godzinach 8.00-9.30 dzieci młodsze - tzn. klasy 1-4, następnie w godzinach 10.00 do 11.30 klasy 5-7. Najstarsza grupa (uczniowie gimnazjów) w godz. 12:00-13:30.

Temat tegorocznych rekolekcji dla uczniów Szkół Podstawowych nawiązywał do hasła roku 2018 z Objawienia Jana 21,6 i brzmi: "Znajdź źródło" - zajęcia biblijne, śpiew prowadzone są przez pracowników Centrum Ewangelizacji i Misji w Dzięgielowie: Jolantę Janik oraz Danusię Ostruszka. 

Dzieci (uczniowie SP) mieli możliwość zapoznania się z trzema aspektami ich życia: domem, Kościołem oraz szkołą.

1. DOM. Bóg daje wierzącym siłę do wybaczenia i do przyznania się do grzechu, siłę do poproszenia o wybaczenie. Lekcja o Jakubie i wspomnienie o Józefie. Bóg jest źródłem radości z przebaczenia.

2. KOŚCIÓŁ. Bóg dał wierzącym duchowe dary, żeby usługiwać innym ludziom w kościele . Potrzebujemy się nawzajem, potrzebuję usługiwania innych, a oni potrzebują nas (historia Tabity). Bóg jest źródłem radości z Bożej rodziny - Kościoła.

3. SZKOŁA. Bóg dał wierzącym moc do zwycięskiego życia dlatego, że jesteśmy otoczeni fałszywymi modami, trendami i naukami. Możemy wytrwać w wierze i być świadectwem dla innych, bo Bóg daje nam siłę poprzez społeczność z Nim i innymi wierzącymi, modlitwie i wspólnym rozważaniu Słowa Bożego (lekcja o Danielu i próbie jedzenia), aby potrafić dokonywać dobrych wyborów. Bóg jest źródłem radości z posłuszeństwa Jego Słowu.

Młodzież (uczniowie Gimnazjum) przeżyła podróż po świecie wraz z Jerzym Marcolem - dyrektorem Biblijnego Stowarzyszenia Biblijnego. Zadaniem stowarzyszenia jest przetłumaczenie Biblii na wszystkie języki oraz szeroko rozumiana pomoc w różnych miejscach świata.

Młodzież poznała realia życia oraz duchowość mieszkających na Ukrainie – Romów. Kolejnego dnia w bardzo ciekawy sposób przedstawiona została sytuacja mieszkańców Nigerii a na koniec, niejako dla kontrastu młodzież mogła zobaczyć relację z podróży do Skandynawii.

Dziękujmy Bogu wszechmogącemu za wszystko czym nas obdarza a czego bardzo często nie doceniamy.

diakon Urszula Śliwka

 

Facebook