*****************************************************************

CMENTARZ PARAFIALNY

                    

*************************************************************

Prosimy o modlitwy

 

 Apel o wsparcie rehabilitacji Piotra

            policjanta z Ustronia

 

                 Pokoje gościnne

 

           Ołtarz Naszej Małej Ojczyzny

                         

                      Szkoła Biblijna - CME

     

 

 

 

 

               

 

 

 

  

                                                                                                                                                                                                                                         

 

 

 

 

 

 

       

                                                                                                                                                                          

  

 

              Darmowy licznik odwiedzin

 

 

 

 

Przypływ wiary czyli pierwsza Noc Parafii

W piątek 22 listopada do kościoła ewangelickiego ap. Jakuba St. mimo zmroku podążało sporo osób, a przeważała wśród nich młodzież. Okazją do spotkania był ponad trzygodzinny program artystyczny zakończony niemal o północy, nazwany „Nocą Parafii”. Na początek wystąpił zespół dziecięcy „Joy”, prowadzony przez diakon Urszulę Śliwkę, a warto przypomnieć, że jest ona zaangażowana w tę działalność przez 27 lat. Początkowo był to chórek „Gwiazdki i Promyki”, a kilka lat temu z inicjatywy małych wokalistów zmieniono nazwę. Zespół koncertował w wielu parafiach, ale również instytucjach świeckich, ubogacając śpiewem lokalne uroczystości. Co roku, pod koniec wakacji dla zespołu Joy prowadzone są warsztaty muzyczne przy współpracy  osób z wykształceniem muzycznym.

W piątkowy wieczór przed ołtarzem wystąpiło 17 dziewcząt śpiewając z zaangażowaniem liczne pieśni jak: „Podnosisz mnie, bym lepszym mógł się stać” czy „Z Tobą Jezu wszystko jest możliwe”.

Zauważało się wśród słuchaczy sporo rodzin z dziećmi, lecz wzruszające wystąpienie diakon Heleny Gajdacz, która przeczytała historię życia wyjątkowo wrażliwej na ludzką niedolę matki Ewy z Miechowic, na pewno zapadło w serca tak młodszych jak i starszych.

Następnie wystąpił młodzieżowy zespół Soli Deo Gloria, z akompaniamentem gitar, pianina i perkusji założony w 2007 r., który działa pod kierunkiem Justyny Śliwki i Doroty Twardzik. Służy on śpiewem na comiesięcznych nabożeństwach młodzieżowych, zapewnia też oprawę muzyczną parafialnych spotkań. W repertuarze grupy znajduje się wiele młodzieżowych pieśni religijnych, a oto fragment jednej z nich: Sławię Panie imię Twe, wznoszę pieśni uwielbienia, cieszę się żeś blisko mnie, raduję się z Twego zbawienia.

 Po koncercie nastąpiło przejście do sali parafialnej, gdzie licznie zgromadzeni uczestnicy częstowali się pyszną zupą dyniową i żurkiem, a na deser delektowano się smakowitymi eklerkami i napojami. Wyśmienity poczęstunek został przygotowany przez zaangażowane przy parafii wolontariuszki pod kierunkiem i przy aktywnym udziale pastorowej Kariny Wowry.

Następnie z zaciekawieniem powrócono do kościoła, by obejrzeć przejmujący film amerykański, którego premiera odbyła się wiosną tego roku pt. „Przypływ wiary”.  Okazał się on wyjątkowo fascynującą i wzruszającą opartą na faktach historią, więc nie było chyba osoby, która na filmie nie ocierałaby łez, a niósł on przesłanie, że Bóg czyni cuda każdego dnia. Są to przeżycia rodziny nastolatka, który wpadł do wody na skutym lodem jeziorze, a po jego wydobyciu rozpoczyna się walka o jego uratowanie. Niezłomna wiara i matczyna miłość mobilizują lekarzy do wyjątkowego zaangażowania, a do modlitw włącza się cała społeczność. Mimo beznadziejnych rokowań po niespełna miesiącu chłopiec wraca do pełnej sprawności. Ta piękna i poruszająca historia przekonuje, że cuda nadal się zdarzają oraz o tym, że modlitwa ma wielką siłę.

Lidia Szkaradnik

Facebook