CMENTARZ PARAFIALNY

*************************************************************

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                 

          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

              Darmowy licznik odwiedzin

 

 

 

 

Pamiątka poświęcenia kościoła ap. Mateusza w Polanie

W niedzielę (17.09.2017 r.) przeżywaliśmy kolejną Pamiątkę Poświęcenia kościoła ap. Mateusza. Niewątpliwie jest to jeden z najważniejszych dni w roku dla ewangelickiej społeczności w Ustroniu-Polanie. Przygotowania do tego święta trwały już od dłuższergo czasu i z powodu deszczowej pogody trwały, aż do rozpoczęcia nabożeństwa.

Nasze filialne święto rozpoczęło się porankiem pieśni i muzyki religijnej na którym wystąpili m.in.: Zespół Soli Deo Gloria z Ustronia, Orkiestra Misyjna z Wisły, Chór Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Brenna-Górki.

W tym roku z powodu dyżych opadów deszczu przeżywaliśmy tylko jedno nabożeństwo, które poprowadził ks. Piotr Wowry oraz ks. Oskar Wild. Słowem Bożym z kolei służył ks. Roman Kluz, który rozważał fragment o ziarnku gorczycznym wyjęty z Ewangelii Marka. Podczas nabożeństwa mogliśmy śpiewać pieśni pod akompaniament przygotowany przez Orkiestę Misyjną z Wisły oraz wsłuchiwać się w utwory przygotowane przez chór.

Pomimo niekorzystnej aury w kościele zebrało się około 200 osób i większość pozostała na parafialnym pikniku, na którym można było zjeść przepyszną karkówkę z kapustą i ziemniakami lub grochówkę. Dzięki dużemu zaangażowaniu parafian (od wczesnych godzin rannych) dla nikogo w budynlach parafialnych nie zabrakło miejsca siedzącego. Także przygotowane atrakcje take cieszyły się sporym zainteresowaniem. Dzięki życzliwości pana Łukasza Sitka każdy kto chciał mógł zasiąść za kierownicą samochodu rajdowego (Peugote 207) lub zostać wymalowany specjalnymi farbami przez panie ze Stowarzyszenia Można Inaczej. 

Już dziś zapraszamy na kolejną Pamiątkę do Ustronia-Polany. Ponadto dziękujemy wszystkim za wszelką pomoc przy organizacji filialnego święta, a nadewszystko Bogu za to, że mamy miejsce w którym możemy gromadzić się przy Jego Słowie.

 

 

Facebook