CMENTARZ PARAFIALNY

*************************************************************

 

 

          Kalendarz adwentowy 2019

 

     Spotkanie noworoczne CHSM

 

 

 

 

 

               

 

 

 

  

 

          

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                   

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                   

  

 

              Darmowy licznik odwiedzin

 

 

 

 

Nabożeństwo "Przy Kamieniu" na Równicy - 04.06.2015 r.

  • Zdjęcia - Karina Wowry
    Zdjęcia - Karina Wowry

     W czwartek, 4. czerwca na zboczu Równicy znów głoszono Słowo Boże, zabrzmiały pieśni oraz modlitwy. Jak co roku odbyło się tu nabożeństwo "Przy Kamieniu", przypominające o ewangelikach, którzy w trudnych czasach kontrreformacji nie odwrócili się od swojego wyznania i mimo prześladowań spotykali się na zboczu tej góry, aby tworzyć wspólnotę wierzących.
W tym roku ten najbardziej znany "lesny kościół" zgromadził tłumy, bo niespełna 1900. wiernych, przybywających z różnych stron Polski i nie tylko - okazało sie że jedna z rodzin przybyła aż ze Stanów Zjednoczonych.
W nabożeństwie prowadzonym przez proboszcza ustrońskiej parafii, ks. radcę Piotra Wowrego, wraz z wikariuszem ks. Dariuszem Lerchem, uczestniczyli w tym roku duchowni z parafii w Katowicach: ks. bp dr Marian Niemiec i ks. Michał Matuszek.
Biskup Diecezji Katowickiej wygłosił kazanie, oparte na Psalmie 1, w którym wskazał na konieczność trwania w wierze i wspólnocie Kościoła, tak jak drzewa rosnące nad źródłami wód, które gdy razem wzrastają sa silne, podpierają się wzajemnie i nie ulegają żadnej, nawet najsilniejszej burzy. Tak i my, jako chrześcijanie, ewangelicy, wspierajmy się wzajemnie w naszej wierze, aby przetrwać i nie ugiąć się nawet w trudnych czasach.
Oprawę muzyczną zapewnił chór Largo Cantabile z katowickiej parafii pod dyrekcją dr Aleksandry Maciejczyk oraz Diecezjalna Orkestra Dęta pod dyr. Adama Pasternego.

     W imieniu ustrońskiej parafii, dziekujemy wszystkim za przybycie i wierzymy, że za rok znów się spotkamy w tym, jakże ważnym dla ewangelickiej tożsamości miejscu.

xDL

Facebook