CMENTARZ PARAFIALNY

*************************************************************

 

 

 

 

 

 

 

 

                 

          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

              Darmowy licznik odwiedzin

 

 

 

 

Koncert Noworoczny w kościele ap. Jakuba Starszego w Ustroniu

1. stycznia 2018 r. odbył się w kościele ap. Jakuba Starszego w Ustroniu III Noworoczny Koncert Organowy w wykonaniu wybitnego muzyka młodego pokolenia - Daniela Strządały. 

Daniel Strządała jest absolwentem Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej II stopnia w Bielsku-Białej w klasie organów mgr. Sebastiana Matyji oraz Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Bielsku-Białej w klasie klawesynu mgr Urszuli Jasieckiej-Bury. W latach 2011-2013 był słuchaczem Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, w ramach projektu „Młoda Muzyczna Akademia”, gdzie w zakresie organów kształcił się u prof. Juliana Gembalskiego. Obecnie jest studentem tejże akademii w klasie organów prof. Witolda Zabornego.

Daniel Strządała dwukrotnie otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne, stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Nie sposób wymienić wszystkich konkursów w których triumfował wybitny muzyk, którego dziś w naszym kościele gościmy. Wymienię jedynie ostatnie konkursy, w których uczestniczył  w 2017 r. W VI Międzynarodowym Konkursie Organowym w Luksemburku z pośród 49 wykonawców z 12 krajów Daniel Strządała zdobył 3 miejsce. Zdobył I nagrodę na I Międzyuczelnianym Konkursie Improwizacji na Instrumentach Klawiszowych „Intrada Katedralna” w Katowicach. 

Koncertuje w kraju i za granicą jako instrumentalista i improwizator.

W tegorocznym Koncercie Noworocznym zaprezentowane zostały utwory takich mistrzów jak J. S. Bach, J. D. Zelenka,  Th. Dubois, J. Strauss oraz wariacje i kompozycje Daniela Strządały. Nie zabrakło także wspólnego śpiewania kolęd, dziękując Bogu za wszystko czym nas obdarza.

FRAGMENT KONCERTU - KLIKNIJ

 

 

Facebook