*****************************************************************

CMENTARZ PARAFIALNY

                    

*************************************************************

 

       Kondolencje i podziękowania 

         śp. ks. radca Piotr Wowry

 

 

                     Niedziela Wieczności

 

 

 Apel o wsparcie rehabilitacji Piotra

            policjanta z Ustronia

 

                 Pokoje gościnne

 

           Ołtarz Naszej Małej Ojczyzny

 

 

 

               

 

 

 

  

                                                                                                                                                                                                                                         

 

 

 

 

 

 

       

                                                                                                                                                                          

  

 

              Darmowy licznik odwiedzin

 

 

 

 

Koncert kolęd w kościele ap. Jakuba Starszego w Ustroniu

W Święto Epifanii (06.01.2020 r.) w kościele ap. Jakuba St. urządzono piękny koncert kolęd w wykonaniu chórów i zespołów młodzieżowych oraz Diecezjalnej Orkiestry Dętej pod kierunkiem Adama Pasternego. Na wstępie ks. proboszcz radca Piotr Wowry zaprezentował historię narodzin Jezusa i objawienie tej radosnej nowiny pasterzom. Jako pierwsza wystąpiła orkiestra, która grała kolędy, ale też akompaniowała duetowi Ilonie Matuszek i Karolinie Gomola. Następnie kilka kolęd zaśpiewał chór w Polanie pod kierunkiem Marioli Dyki.

Z kolei zespół Joy prowadzony przez diak. Urszulę Śliwka, wystąpił jak zwykle ze śpiewem chóralnym i solówkami, a wśród nich jedna z solistek zaśpiewała najbardziej znaną w wielu krajach kolędę „Cicha noc”, wykonując każdą strofę w innym języku.

Zespół młodzieżowy Soli Deo Gloria pod kierownictwem Doroty Twardzik i Justyny Gazda z akompaniamentem grupy instrumentalnej wykonał mało znane pieśni wielbiące Jezusa i kilka kolęd. Jako ostatni koncertował Ustroński Chór Ewangelicki pod kierunkiem Pawła Branca, który wykonał znane i lubiane kolędy. Następnie ks. proboszcz poprosił przed ołtarz dyrygentów i wszystkim podziękował z symboliczną różą. Przekazał też informację, że Paweł Branc, kierujący chórem od sześciu lat, występował po raz ostatni. Za zaangażowanie w pracę chórową złożył podziękowanie ks. proboszcz wraz z kuratorem Edwardem Markuzelem. Wyrażono wdzięczność za lata wzruszeń i artystycznych uniesień, których chór dostarczał słuchaczom podczas licznych koncertów w kraju i za granicami. Następnie pozdrowienie na Nowy Rok zaprezentowała długoletnia solistka chóru Halina Szarowska. Na zakończenie ksiądz proboszcz zaproponował wspólne śpiewanie kolędy „O błogosławiony”. Był to wzruszający koncert z udziałem wielu słuchaczy, gdyż kolędowe radosne muzykowanie cieszy się zawsze dużym zainteresowaniem.

Lidia Szkaradnik

Facebook