CMENTARZ PARAFIALNY

*************************************************************

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                 

          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

              Darmowy licznik odwiedzin

 

 

 

 

Jubileuszowe Święto Reformacji w Ustroniu

31. października 2017 r. hucznie obchodziliśmy Święto Reformacji  w ustrońskiej parafii. O godz. 17:00 odbyły się uroczyste nabożeństwo z udziałem Diecezjalnej Orkiestry Dętej, Ustrońskiego Chóru Ewangelickiego, Chóru Polana - Dobka oraz zespołu „Joy”. Kazanie wygłosił proboszcz parafii ks. Piotr Wowry, w którym wskazywał na ciągłą potrzebę głoszenia Ewangelii Chrystusowej, tej samej którą niejako odkrył na nowo i szerzył wokoło ks. dr Marcin Luter. Każdy z uczestników nabożeństwa otrzymał pamiątkę w postaci wisiorka lub breloka z „Różą Lutra” – czyli herbem stworzonym przez naszego reformatora. Frekwencja przewyższyła nasze oczekiwania i Kościół ap. Jakuba Starszego w Ustroniu wypełnił się po brzegi.

Po nabożeństwie odbył się piknik reformacyjny na którym nie zabrakło ciepłych posiłków a przede wszystkim jubileuszowego tortu dla ponad 1200 osób. Na placu kościelnym znajdowały się także stanowiska z literaturą religijna oraz wyrobami rzemieślniczymi naszych parafian.

Zwieńczeniem obchodów święta był multimedialny pokaz laserowy, przedstawiający historię chrześcijaństwa, reformacji oraz ustrońskiej parafii.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Jubileuszowego Święta Reformacji, wszystkim przybyłym za stworzenie prawdziwej wspólnoty wierzących w Jezusa Chrystusa, a przede wszystkim Panu Bogu za wszelkie błogosławieństwa, którymi nas obdarza.

 

............

 


Jubileuszowe życzenia Burmistrza i Rady Miasta Ustroń

 

Wiara jest miłością do tego, co niewidoczne; ufnością w to, co niemożliwe i nieprawdopodobne. J.W. Goethe

 

31 października 2017 r. obchodzimy święto reformacji, stanowiące świadectwo tożsamości luteranów. Tegoroczne obchody połączone są z jubileuszem 500-lecia istnienia kościoła luterańskiego, powstałego w wyniku chęci odnowy wiary chrześcijańskiej zainicjowanej przez dra Marcina Lutra. Dla środowiska protestanckiego jest to szczególny czas skłaniający do refleksji. To wyjątkowa okazja do spotkania się z Jezusem Chrystusem, a także dialogu kościołów chrześcijańskich nad istotą reformacji.

Społeczeństwo ustrońskie jest najlepszym przykładem życia obok siebie w zgodzie i poszanowaniu ludzi o odmiennej religii. Pomimo niełatwej historii, prześladowań wyznawców, mieszkańcy Ustronia udowodnili, że aby móc rozwijać zarówno siebie jak i swoje własne otoczenie potrzebna jest zgoda i zjednoczenie. Wspólne wysiłki na rzecz ekumenizmu sprawiają, że wiara nie jest tylko kryterium podziału, lecz świadczy o wyjątkowości drugiego człowieka. Etos pracy, tak mocno zakorzeniony w ruchu ewangelickim, pozwolił na wzrost gospodarczy naszych ziem. Społeczność ewangelicka ma nieoceniony udział w rozwoju naszego miasta, jego kultury i tradycji, za co wyrażamy swoją wdzięczność i uznanie.

W tym wyjątkowym dniu, w związku z 500-leciem reformacji składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego dla duszpasterzy i ustrońskiego zboru ewangelickiego. Życzymy wytrwałości w wierze, realizacji wyznaczonych planów oraz tego by zróżnicowanie religijne naszych ziem stanowiło podstawę do nauki tolerancji i by było chlubą naszej małej ojczyzny.

 

Przewodniczący Rady Miasta Ustroń - Artur Kluz

Burmistrz Miasta Ustroń – Ireneusz Szarzec

 

Facebook