*****************************************************************

CMENTARZ PARAFIALNY

                    

*************************************************************

 

 

 

 

Nowy Głos Parafialny do nabycia

w holu kancelarii parafialnej

 

 

 

               

 

 

 

  

                                                                                                                                                                                                                                         

 

 

 

 

 

 

       

                                                                                                                                                                          

  

 

              Darmowy licznik odwiedzin

 

 

 

 

FILIAŁY: POLANA I DOBKA

05.07.2020r. – 4. Niedziela po Trójcy Świętej

10. Pamiątka poświęcenia kaplicy w Dobce

Hasło dnia: O, jak miłe są przybytki twoje, Panie Zastępów! Dusza moja wzdycha i omdlewa z tęsknoty do przedsionków Pańskich. Serce moje i ciało woła radośnie do Boga żywego.                                                                                Ps 84,2.3

 • Dziś w niedzielę (05.07) uroczyste nabożeństwo z okazji Jubileuszu 10. Pamiątki poświęcenia kaplicy w Dobce. To już 10 lat! Poranek muzyki religijnej rozpoczął się o godz. 9.30 w wykonaniu Diecezjalnej Orkiestry Dętej pod batutą Adama Pasternego, która także zapewnia oprawę muzyczną świątecznego nabożeństwa. Słowem Bożym służył będzie ks. bp Adrian Korczago, biskup Diecezji Cieszyńskiej KEA w RP. Cieszymy się z obecność i dziękujemy za wygłoszenie okolicznościowego kazania.
  Pośród nas witam radnych Rady Parafialnej i filiałów z kuratorem Parafii - p. Edwardem Markuzelem. Witamy serdecznie Burmistrza Miasta Ustroń – p. Przemysława Korcza; Przewodniczącego Rady Miasta Ustroń – p. Marcina Janika; jest z nami Radny dzielnicy Polana – p. Damian Ryszawy. Dziękujemy za pomoc w organizacji i przygotowaniu nabożeństwa, wykonane prace porządkowe, za Wasze zaagażowanie i troskę w funkcjonowaniu filiału Dobka. Za Wasze modlitwy i ochocze serca, by wspólnie dbać o to szczególne miejsce w Ustroniu!  Dziękujemy za obsługę techniczną i nagranie nabożeństwa p. Dariuszowi Przybylskiemu. Po nabożeństwie zapraszamy na spotkanie w altance przy kawie/zielinach/domowych ciastach.
 • Za tydzień w niedzielę 12.07.2020 r. o godz. 10.00 nabożeństwo w Polanie połączone z egzaminem konfirmantów

- w kościele ap. Jakuba St. w Ustroniu 8.30 oraz 10.30 również z egzaminem konfirmantów.

 • Jeszcze dziś (05.07) w TVP3 o godz. 15.45 zachęcamy do  obejrzenia nabożeństwo z kościoła ewangelicko-augsburskiego w Toruniu.
 • Czwartek godz. 09.00 spotkanie konfirmantów w Polanie
 • Czwartek godz. 16.30 zebranie Rady Parafialnej w Dobce
 • 71. Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie odbywa się tylko w formie on-line w dniach 5-12.07.2020r. Rozpoczyna się nabożeństwem o godz. 10.00, a zakończy spotkaniem ewangelizacyjnym. Od poniedziałku do soboty o godz. 10.00 wykłady biblijne, 11.30 program dla dzieci, 17.00 webinaria, 19.00 spotkania ewangelizacyjne, 20.30 program #młodzi. Program dostępny na kanałach YouTube i FB. Zachęcamy do udziału w tej interaktywnej formie (szczegóły na plakatach).
 • Za 2 tygodnie w niedzielę 19.07.2020 r. o godz. 10.00 serdecznie zapraszamy na uroczyste nabożeństwa z okazji 182. Pamiątki poświęcenia kościoła ap. Jakuba Starszego w Ustroniu. Poranek pieśni i muzyki religijnej o godz. 9.00 z udziałem Ustrońskiego Chóru Ewangelickiego i Diecezjalnej Orkiestry Dętej. Słowo Boże zwiastować będą: ks. dr Alfred Borski ze Skoczowa i ks. Marcin Brzóska z Cieszyna.
 • W dniach 17-18 lipca 2020r. odbędą się XXXVII Dni Jakubowe:
  - 17 lipca (piątek) godz.18:00 koncert Wyższobramskiego Chóru Kameralnego pod dyrekcją Piotra Sikory 

  - 18 lipca (sobota) godz.18:00 koncert organowy, w wykonaniu Daniela Strządały
 • Przypominamy o tym że obowiązują nas nadal pewne obostrzenia:

- przy wejściu do kaplicy znajduje się urządzenie do bezdotykowej dezynfekcji rąk
- obowiązuje nakaz noszenia maseczek podczas całego nabożeństwa

- prosimy o zajmowanie miejsc (rodziny mogą siedzieć razem) w czasie całego nabożeństwa prosimy o zachowanie dystansu społecznego
- każdy uczestnik otrzymał program nabożeństwa wraz z pieśniami, który po nabożeństwie prosimy o zabranie ze sobą i nie pozostawianie go na ławkach.

 • Każdego dnia o godz. 20.00 brzmią dzwony kościoła ap. Jakuba Starszego, by zaprosić nas do modlitwy o ustanie pandemii koronawirusa.
Facebook