CMENTARZ PARAFIALNY

*************************************************************

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                 

          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

              Darmowy licznik odwiedzin

 

 

 

 

Dziękczynne Święto Żniw w Polanie

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę października w kościele ap. Mateusza w Polanie przeżywaliśmy Dziękczynne Święto Żniw Hasło tej niedzieli zapisane jest w Psalmie 145 wiersz 15: Oczy wszystkich w Tobie nadzieje mają, a Ty im dajesz pokarm ich we właściwym czasie.

Dzięki przepięknej pogodzie gościnnie występująca u nas wiślańska orkiestra Dobra Nowina swoją grę rozpoczęła ustawiając się przy wejściu do kościoła już około 30 minut przed nabożeństweim dzięki czemu wszyscy parafianie mogli delektować się jej przepiękną grą i w ten sposób także mogli odpowiednio nastroić się do przeżywania nabożeństwa.

Tradycyjnie nabożeństwo rozpoczęło się od błogosławieństwa Bożych darów (bochen chleba i Biblia) przyniesionych przez dzieci. Podczas uroczystego nabożeństwa nie mogło oczywiście zabraknąć kolejnych utworów przygotowanych przez orkiestę. Jej założyciel Dariusz Zioła, przybliżył nam takrze w skrócie histroię powstania orkiestry. Zebrani w kościele wierni wsłuchiwali się także w melodię oraz treść przpięknych pieśni w wykonaniu naszego mieszanego chóru działającego pod dyr. Mariolii Dyka.

Przy wyjściu z kościoła każdy uczestnik nabożeństwa otrzymał bochenek chleba. Po nabożeństwie odbyło się także tradycyjne spotkanie w sali prafialnej.

Bardzo serdecznie dziękujemy za przyniesione dary, przygotowanie kościoła, sali parafialej, ciasta. Bóg zapłać!

Facebook