CMENTARZ PARAFIALNY

*************************************************************

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                 

          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

              Darmowy licznik odwiedzin

 

 

 

 

Dziękczynne Święto Żniw w Dobce

Pierwsze z trzech dziękczynnych nabożeństw z okazji Święta Żniw przeżywaliśy w tym roku (24.09.2017) w filiale w Dobce w XV Niedzielę po Trójcy Święjej, której hasło tygodnia brzmi: Wszelką troskę swoją złóżcie na Niego, gdyż On ma o was staranie (1 P 5,7).

Jak co roku dobczańscy parafianie spisali się na przysłowiowy medal i nasza ewangelicka filialna kaplica została przez nich przepięknie przygotowana do przeżywania tego jakże ważnego nabożeństwa, podczas którego dziękowaliśmy za Bożą łaskę, miłość i troskę. Nie mogło oczywiście zabraknąć tradycyjnego wniesienia przez dzieci bochenka chleba (symbolizyjącego chleb powszedni, który daje nam Nasz Stwórca) oraz Biblii (przez którą przemawia do nas Bóg).

W tym roku spowiednio-komunijne nabożeństwo zostało wzbogacone o występy muzyczne wykonane przez dobczańską młodzież. Na początku nabożeństwa możnabyło wsłuchiwać się w - przygotowaną przez siostrzany duet muzyczny: Emilkę (akordeon) i Anię (flet) - przepiękny utwór autorstwa ks. Johna Newtona pt. Cudowna Boża łaska. Następnie kilka utworów na akordeonie wykonał przyszłoroczny konfirmant Konrad.

Ponadto w trakcie nabożeństwa przeżywaliśmy sakrament Chrztu Świętego. Nasza ewanelicka społeczność powiększyła się o Paulię (córkę Dawida i Klaudii). 

Przy wychodzeniu z kaplicy każdy otrzymał symboliczny bochenek chleba, a następnie sala parafialna wypełniła się po brzegi i miało miejsce spotkanie przy kawie/herbacie i przepysznym cieście.

Dziękujemy wszystkim za: przyniesione dary, przystrojenie kaplicy, przygotowanie sali. Bóg zapłać!

Z kolei Paulinie i jej najbliższym życzymy wiele Bożych łask i sił pochodzących od Naszego Pana.

 

Facebook