*****************************************************************

CMENTARZ PARAFIALNY

                    

*************************************************************

 

 

 

 

Nowy Głos Parafialny do nabycia

w holu kancelarii parafialnej

 

 

 

               

 

 

 

  

                                                                                                                                                                                                                                         

 

 

 

 

 

 

       

                                                                                                                                                                          

  

 

              Darmowy licznik odwiedzin

 

 

 

 

Diecezjalny etap konkursu Sola Scriptura w Ustroniu

Ogólnopolski Konkurs Biblijny „Sola Scriptura” jest organizowany przez Wydawnictwo „Augustana” i Generalnego Wizytatora Nauczania Kościelnego, a jego celem jest zachęcanie dzieci i młodzieży do czytania Pisma Świętego, zaś przedmiotem zadania pisemnego jest co roku inna księga biblijna lub jej fragment. W tym roku to Ewangelia Marka.

11 stycznia w Szkole Podstawowej nr 2 w Ustroniu zebrało się 160 uczestników diecezjalnego etapu tego konkursu ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Ponadto dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych wcześniej wykonały prace na konkurs plastyczny. Po zakończeniu etapu pisemnego i poczęstunku na naszej parafii zebrano się w kościele apostoła Jakuba St., gdzie na wstępie solistka Wiktoria Tajner zaśpiewała wzruszającą Kolędę Warszawską, a następnie popularną w wielu krajach „Cicha noc”, każdą zwrotkę w innym języku. Zgromadzonych powitał proboszcz naszej parafii ks. radca Piotr Wowry, dziękując przybyłym za zaangażowanie w czytaniu Pisma Świętego i życząc Bożego błogosławieństwa, które w życiu każdego człowieka odgrywa ważną rolę, bo potrzebne jest przeświadczenie, że Bóg jest zawsze z nami.

Następnie organizator konkursu ks. Jerzy Below przekazał każdemu uczestnikowi dyplom i książeczkę „Z Biblią na co dzień” oraz poinformował, że po ocenie prac i wyłonieniu najlepszych uczestników finał ogólnopolski odbędzie się 21 marca w Bielsku-Białej. Konkurs organizowany jest już od kilkunastu lat. Uczestnikom z naszej parafii życzymy sukcesu i radości z podążania za Jezusem.

Lidia Szkaradnik

 

Facebook