CMENTARZ PARAFIALNY

*************************************************************

 

 

 

 

 

                 

          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

              Darmowy licznik odwiedzin

 

 

 

 

Adwentowe spotkanie koła diakonijnego Samarytanin

Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: czy wieczorem, czy o północy, czy gdy kur zapieje, czy rankiem. Aby gdy przyjdzie, nie zastał was śpiącymi.  Mk 13,35.36

Tymi słowami ewangelisty Marka rozpoczęliśmy adwentowe spotkanie koła diakonijnego "Samarytanin". Rozważaliśmy Słowo Boże, które wzywało nas do czujności, gotowości i wydawania owoców swojej wiary w konkretnych czynach. Nie zabrakło pieśni, modlitwy oraz podziękowań za tę jakże ważną w naszej parafii służbę. Samarytanki wspierają parafię już od lat, dzielą się swoim czasem, pracą, umiejętnościami. Przygotowują różnego rodzaju spotkania i imprezy parafialne, prezenty dla poszczególnych grup, kartki okolicznościowe, pieką szulki i przyczyniają się do wielu innych aktywności za które dziękujemy im w imieniu całej ustrońskiej parafii.

W tym czasie adwentu przypomniany zostaje nam fakt, że nasz Pan może nadejść w każdej chwili. Nie znamy dnia ani godziny, kiedy to nastąpi, dlatego stale musimy być gotowi. Żyjmy, na co dzień blisko Boga, czytajmy Słowo Boże, módlmy się, uczęszczajmy do kościoła, ale także działajmy, niech nasze czyny wskazują na Chrystusa.

Przykładem niech będzie dla nas służba Samarytanek, które jako wolontariuszki działają Bogu na chwałę a parafii ku pożytkowi.

Facebook