CMENTARZ PARAFIALNY

*************************************************************

 

 

 

 

 

                 

          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

              Darmowy licznik odwiedzin

 

 

 

 

25 lat Chóru mieszanego Polana-Dobka

        W ostatnią niedzielę roku kościelnego - Niedzielę Wieczności (20.11.2016 r.) w kościele ap. Mateusza w Ustroniu-Polanie podczas uroczystego nabożeństwa dziękowaliśmy Bogu za 25 lat działalności parafialnego chóru Polana-Dobka, który powstał w 1991 roku z inicjatywy ks. radcy Piotra Wowry.

      Na nabożeństwie, podczas którego kazanie wyglosił ks. Oskar Wild oczywiście nie mogło zabraknąć pięknego śpiewu Polańsko-Dobczańskiego chóru, który obecnie działa pod dyrekcją p. Marioli Dyka. W imieniu ustrońskiej parafii życzenia i gratulacje złożył kurator p. Edward Markuzel wraz z skarbnik p. Danutą Pietroszek. Nie zabrakło oczywiście także życzeń z ustrońskiego chóru oraz od radnych filiału. Opiekun filiału odczytał list gratulacyjny od ks. Alfreda Stańka, który jest przewodniczącym Diecezjalnej Komisji Chórów i Orkiestr Diecezji Cieszyńskiej, w którym czytamy:

"Muzyka, jedna z najstarszych sztuk pięknych od wieków służy ludziom do wyrażania emocji, jest zamiłowaniem dostarczającym radości zarówno wykonawcom jak i słuchaczom. W imieniu Diecezjalnej Komisji Chórów i Orkiestr Diecezji Cieszyńskiej składam Pani Dyrygent, Zarządowi i wszystkim chórzystom serdeczne życzenia,  aby łaskawy Bóg błogosławił Waszą służbę, dzięki której Bogu przynosicie chwałę, a ludziom, słuchaczom pożytek w postaci radości z możliwości słuchania pieśni, a więc tego, co piękne i szlachetne, co wierzące serce pragnie z wdzięczności zanieść, aż pod niebios próg. Życzę Wam, abyście zawsze Waszą służbę wykonywali z myślą o Bogu, aby zawsze być jak najbliżej Boga i w Nim zawsze składać całe zaufanie. Bo tylko wtedy wasze serca i usta poprzez pieśń będą radośnie opowiadać o wszystkich dziełach Pana. Życzę niesłabnącej motywacji  do kontynuowania muzycznej pasji. Niech kolejne lata działalności chóru wieńczone będą sukcesami, satysfakcją, radością, a życzliwość i uznanie słuchaczy niech towarzyszy waszej służbie."

       Po nabożeństwie w sali parafialnej odbył się poczęstunek podczas, którego była okazja do wspominania ostatnich 25 lat działalności chóru oraz do wspólnych rozmów.

 

zdjęcia: Michał Pilch oraz Sylwia Czerwińska

 

Galeria

 
Facebook