CMENTARZ PARAFIALNY

*************************************************************

 

 

          Kalendarz adwentowy 2019

 

     Spotkanie noworoczne CHSM

 

 

 

 

 

               

 

 

 

  

 

          

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                   

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                   

  

 

              Darmowy licznik odwiedzin

 

 

 

 

154 Spotkanie Emerytów

Gościem 154 spotkania emerytów  był dr Jarosław Legięć, który przedstawił prelekcję: Przyjaźń i miłość jako umiejętność uczenia się okazywania uczuć.

 

Przyjaźń i miłość w odróżnieniu od wielu innych uczuć, doznań, uniesień o charakterze raczej doraźnym, wywiera istotny wpływ na los i zachowanie się człowieka. Mają ścisły związek z jego życiem, współokreślają jego twórczą aktywność, inspirując lub hamują.
Przyjaźń miłość jest dla człowieka najwyższym sensem istnienia, a walka z przyjaźnią i miłością to walka niemal z życiem, bo miłość jest życia rdzeniem. Bywają wielkie zbrodnie na świecie, ale największą jest zabić przyjaźń i miłość.

  Czy przyjaźni i miłości może człowiek się nauczyć? Przyjaźń i miłość, nie mogą być nakazane, ale sytuacje i działania mogą prowadzić do pojawienia się w życiu człowieka przyjaźni i miłości. Każdy człowiek przeżywa przyjaźń i miłość na swój ograniczony sposób nie zauważa, że jego kłopoty i samotność wynikają z braku wiedzy o przezywanej przyjaźni i miłości. Człowiek posiada wiedzę o potrzebie nieustannego poszukiwania przyjaźni i miłości. A jednak przyjaźni i miłości nie uczymy się. Po prostu człowiek zakłada, że przyjaźń i miłość przychodzi do niego wskutek działania jakiś "tajemniczych sił". Nigdzie w czasie trwania  swojego życia człowiek nie słyszy wprost, że przyjaźni i miłości należy się  nauczyć. Przyjaźni i miłości uczy się człowiek albo przypadkiem, albo metodą prób i błędów. Najbardziej intensywne nauczanie, a niekiedy jedyne, otrzymuje za pośrednictwem komercyjnych mass mediów, które wykorzystują przyjaźń i miłość do własnych celów. Trzeba nauczyć się gestów przyjaźni miłości, ponieważ to one naprawdę ukazują, że człowiekowi bardzo zależy na drugiej osobie. Powiedzieć komuś: że Jesteś moim przyjacielem, że Cię kocham, oznacza dokładnie to, że chcę, abyś żył wiecznie, ty nie możesz umrzeć! 

Facebook